CD

 

P A M Ě T I   V R B Y

OD KOŘENŮ KE KORUNĚ

 

Ukázka z CD 1:

Stopa 9 O Ondřejovi a svaté Markétě.mp3 (7876968)

Ukázka z CD 2:

Stopa 4 O květu mandragory.mp3 (5408650)

 

************************************

Paměti vrby

jsou kolekcí baladických písní, které vznikly v autorské dílně Dalibora Bárty (hudba) a Václava Bárty (texty). Pro tuto příležitost byl vytvořen orchestr z předních plzeňských muzikantů nebo hráčů, kteří jsou s Plzní umělecky propojeni. Pěveckých partů se ujali Věra Křížková a Václav Noid Bárta. Paměti vrby ctí lidovou poetiku, ale nejsou nikterak žánrově svázány. Instrumentaci orchestru tvoří smyčcové kvarteto, jemuž vévodí přední houslistka a členka Smetanova tria Jana Nováková, dále pak trio hráčů, kteří střídají několik dechových nástrojů. Rytmika s vynikajícím perkusistou a hráčem na indická tabla Tomášem Reindlem. Pozvání do nahrávacího studia přijal i skvělý cimbálista Petr Gablas a Valérie Zawadská. Paměti vrby mají obsahově nejblíže k folklóru, ale díky skvělým sólistům a instrumentalistům se dotýkají i jiných žánrů.

www.popron.cz/willow-orchestra-pamet-vrby-cd/

 

Václav Noid Bárta se svojí skupinou zúročil tříletou práci ve zkušebně a ve studiu a vydává novinkové album Rány. Kapela už některé z písní prověřila na koncertech, některé budou mít úplnou premiéru. Kapela Noid hraje v sestavě: Václav Noid Bárta (zpěv), Miloš Meier (bicí), Jirka Urban ml. (kytara), Honza Gorgy Gorgel (kytara) a Jakub Rolník (basa). Některé z basových partů na album nahrál sám V. Noid Bárta, sám se postaral také o několik textů. Ostatní svěřil Václavu Bártovi st., J. Pokornému a A. Brichtovi. „Celou desku jsme koncipovali filmovo-hudebním stylem. Některá intra a outra písní jsou blízko k současnému pojetí tvorby filmové hudby," charakterizuje album Noid, a dodává: „Krom toho, že máme o jednu kytaru navíc, dbáme hodně na samplované zvuky doplněné z části živými houslemi." Celkový sound nahrávek podpořený skvělými muzikanty by měl oslovit nejen posluchače tvrdé hudby.

 

 

 

<p style="color: rgb(51, 51, 51); padding-top: 0px; padding-bottom: 0px; font-family: " arial="" ce",="" arial,="" "helvetica="" helvetica,="" sans-serif;="" font-size:="" small;="" margin-bottom:="" 0.5em;="" word-wrap:="" break-word;"="">Na album skupina zařadila také předělávku jednoho z největších hitů Oceánu – Ráchel, se kterou úspěšně vystupovala v pořadu TV Barrandov – To byl náš hit. Ráchel je zároveň prvním songem, ke kterému natočila videoklip

www.kultura21.cz/hudba/5500-noid-lucie-bila

 

Recenze 05.11.2012 17:29, Petra Hubáčková

Kapela Noid v čele s frontmanem Václavem Noidem Bártou vydává po roce působení první studiové album nazvané "Rány". CD vyšlo 1. listopadu 2012 pod vydavatelstvím Alfedus music. První singl z nové desky, coververzi skladby "Ráchel", kapela zveřejnila spolu s videoklipem již v dubnu letošního roku.

 

Album obsahuje celkem dvanáct skladeb. Autoři si pohráli s různými žánry, od poprockových melodií až po nadčasové metalové aranže. Václav Bárta je srdcem i duší rocker a v projektu Noid v doprovodu dalších členů kapely vystihl svou pravou tvář, která se rovněž objevila i na přebalu desky. Kytarista Jiří Urban k albu dodal: "Na desce jsme pracovali v podstatě rok, takže jsme rádi, že je konečně na světě. Co projekt Noid přináší? Muzikálové melodie? Starý Dolores Clan? Metal? Nová deska vše odhalí."

 

Richard Harri Harušťak, ředitel společnosti Alfedus, okomentoval dílo slovy: "Jsme velmi rádi, že nás Václav Noid Bárta požádal o spolupráci. Noid je jeden z předních umělců dnešní hudební scény. Krom zpěvu se věnuje také skládání a herectví. Složil hudbu k filmu 'Kajínek', na kterém se naše agentura taktéž podílela. Po pracovní stránce jsme se tedy již poznali. Je skutečným profesionálem. Ví, oč jde, a to se samozřejmě projevuje i na naši spolupráci. Věříme, že bude pokračovat i v budoucnu."